سفارش تبلیغ
صبا ویژن
این دانش، دین است، پس نیک بنگریدکه از چه کسی دین خود را می گیرید . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
 
شنبه 86 دی 1 , ساعت 3:24 عصر
امام زمان هم ممکنه از همه ی گناه های ما با خبر نباشند؟ این درس امروز آیت الله جوادی آملی در تفسیر سوره ی اسرا آیه ی 15 و 16 و 17 بود. ممکنه
شنبه 86 آبان 19 , ساعت 4:37 عصر

راستی ماها با چه رویی دعای عهد رو می خونیم. با چه رویی کسایی که راه ائمه رو بستند، لعن می کنیم. وقتی خودمون هیچ کاری برای اسلام نکردیم. آیا هیچ کاری نکردن خیانت نیست. دعا بخونیم و لعن کنیم اما حواسمون باشه که خودمون هم راه ائمه رو نبندیم و هیچ کاری نکردن رو بستن راه ائمه بدونیم. یه کم سخت گیر باشیم و خودمون رو جدی و سختگیرانه سرزنش و موعظه کنیم.

این حرف اصلی من نبود. می خواستم بگم که منظور ما از اینکه خدایا اون روی ماه رو به ما نشون بده چی می تونه باشه؟ ما دوست داریم زمان امام زمان باشیم. ما دوست داریم مقدمات ظهور اون بزرگوار رو فراهم کنیم. ما می خواهیم در هدف خلقت سهمی داشته باشیم. مگر نه اینکه هدف از خلقت انسان خلیفة الله شدن و بودنه !      از وقتی سر درس استاد مجاهدی نشستم و اون داستان ها رو از شهید بهشتی برامون تعریف کردند دستام میلرزه و تایپ می کنم. نوشتن و برون ریزی درد دلها و مفاهیم هم سخت شده. اصلا به سختی و با وسواس خاصی می نویسم زیرا استاد گفت تا طلبه انقدر پخته نشده باشه به این راحتی ها نباید صاحب نظر بشه و نقد کنه و تعریف جدید ارائه بده.     ایشون استدلال می کنن که تا وقتی قلم نپخته و مزکی نشده ممکنه به خطا بره. آخه سر درس 31 کتاب 40 حدیث امام بود که این رو از حضرت امام خمینی دیدیم. و گفتند که شهید بهشتی اجازه نمی دادند به این راحتی قلمی برای تفسیر و کارهای ظریف شروع به تشریح و نشر مفاهیم بده زیرا ممکنه بیش از مفید بودن مضر باشه.     برگردیم سر بحث اصلی مون، ما برای اینکه این دعا ها برامون مستجاب بشه می تونه راه های زیر رو بره و می خوام نتیجه ای بگیرم.     یه کسی مثل امام دعای عهد بخونه دعای صادقانه کرده اما یه کسی مثل من که هیچ کاری نکرده چطور می تونه یه همچین خواسته ای داشته باشه. آیا این خواسته با اعمالم می خونه. آیا دروغ دعا کردن نیست. آیا ریا و دورویی نیست که اعمال انسان با اقوال و خواسته هاش نسازه؟      ما شاید میگیم و هر روز می خواهیم که به تدریج اون راه رو بریم شاید از امام زمان هر روز صبح می خواهیم که امروزمون رو طوری قرار بده که تدریجا بتونیم برای رفتن اون راه سخت، آماده بشیم. شاید از اون یار سفر کرده می خواهیم و درخواست می کنیم تا کمک مون کنه تا در این مسیر نمونیم. راه غلط رو نریم.

من هر وقت این دعا رو می خونم دستم رو روی قلبم میذارم و میگم یا امام زمان من میدونم که شما اول باید به قلب و فکر من ظهور کنی تا من هر روز از شر وسوسه ها با عقل و حکمت عبور کنم و یواش یواش شیعه ی خوبی بشم و تا اینکه چشم های من لیاقت دیدن نور تورو پیدا کنن. گناه هام رو کم کنم. سوادم رو زیاد کنم تا در وقت های برخورد با نادانی هام و جهلم، کارای شیطانی نکنم. و با کمک احادیث انوار الهی یعنی 11  ائمه ی قبلی خودم رو بسازم و وقتی از اون دریای عمیق عبور کردم و لایق شدم بتونم در خدمت امام زمانم به عنوان یه آدم کامل شمشیر حق علیه باطل باشم. و اون وقتی اتفاق می افته که آدم کامل بشم و راهش چیزی نیست بجز در خدمت آیات و روایات بودن و خدمت صادقانه کردن به خلق خدا.

یه جنبه ی دیگر هم به ذهنم رسیده که از راه ازدواج و تربیت اولاد صالح و همان روایتی که از پیامبر داریم که نصف دین کامل میشه می گذره. یعنی تربیت اولاد صالح و باقیات صالحات که شاید او بتونه یار خوبی برای امام زمانش باشه


جمعه 86 فروردین 10 , ساعت 11:15 عصر

تا حالا در 5 مصاحبه احمدی نژاد به سوالات عده ی زیادی از مردم دنیا، راجع به این دو جمله، یکی "جریان هولوکاست"، و دیگری "اسرائیل باید از نقشه جهان محو شود" جواب داده و من خیلی دوست دارم بدانم که این مردم بی مطالعه ی ما، که تازه با سواداشون به یه مدرک دکتراشون می نازند که 6 تا 10 سال درس خوندنه، ولی بیخودی و بدون مطالعه و با دلایلی که اصلا چشم انداز جامع الاطرافی نداره، مخالفت می کنند و با تکرار هذیان های خود، به دیگران، گناههانشان را بیشتر می کنند.

خوشا بحال ما که آنانی که موافق این حرف ها، نیستند انسان های بی خدا و تارک الصلوة هستند و خدا و دین لقلقه زبان هایشان است[1]. چون اگر بسان مردمی که حال و احوالشان را در تاریخ می خوانیم، منافقانی بودند که جزء مخالفان خطوط کلی سیاسی کشور را تشکیل می دادند، انتخاب برای عوام الناس سخت می شد. البته من این را می دانم که در قافله ما نیز افرادی وجود دارند ( که چون پیرو ولایت نیستند) آدمایی اند که تا نوک دماغشان را بیش نمی بینند و تحت تاثیر شبهه ها و تبلیغات دشمن، برای قافله دشمن سنگ بر سینه می زنند و انشاء الله در قیامت عاقبت اعمالشان را خواهند دید.

 [1] کمی که با آنها صحبت می کنم، میبینم که، نه تنها قرآن نمی خوانند، بلکه کل دین اسلام را رد می کنند


یکشنبه 85 بهمن 29 , ساعت 4:34 عصر

به قلبت رجوع کن. ببین الان ظرفیت اش رو داری؟ اگه اون بیاد کنترل نگاهت و حرف هات و اینها شاید با غروری که دیگه به خودت بگی ما امام زمانمون رو دیدیم پس نشان اینه که خیلی کارمون درسته و هر کاری دوست داشتهب اشی شاید انجام بدی و فکر کنی که دیگه به پله نهایی انسانیت رسیدی؟
بعدشم اینکه امام طمانت باید تو دلت اول ظهور کنه. مگه به چیزی غیر از این کتاب و دستورات تو رو دعوت خواهد کرد. و یا توقعی دیگر از تو خواهد داشت بجز همین هایی که می دونی رو بهش عمل کنی و دنبال علوم جدید باشی؟
ثوضیح:نمی دونم واسه دفعه چندمه که دارم این حرف ها رو می زنم اما باز هم می گم و هر دفعه سعی می کنم که در مواقع و سنین مختلف نظز حودم و تکامل اون رو بفهمم.


جمعه 85 دی 15 , ساعت 9:53 عصر

به نام خدا

توی نمایشگاه قرآن می گشتم دنبال کسی که گمشده اش رو، پیدا کرده باشه. می خواستم ازش بپرسم: راه درک و لمس ٍحضور امام زمانش توی قلبش چی بوده؟ دنبال کسی بودم که حس کنم امام زمانم رو، نه با چشمانش، بلکه با قلبش اون نور رو دیده باشه و امام به قلبش ظهور کرده باشه. دنبال کسی که تمام اعضا و جوارحش منتظره. نه منتظر درک حضور فیزیکی اون امام،ُ بلکه با خودسازی در حال مهیا کردن مقدمات حضور امام باشه.  آماده باشه. ساخته باشه. مهیا باشه.

و پیدا ش کردم چون جوینده یابنده است. هر کی نور رو دیده باشه از حرف زدنش و اعمالش میشه فهمید. آری او منتظر بود چون در حال خودسازی بود. و می دونیم که همه ما در مسیر هستیم و هیچ وقت مقصد رو نباید ... اینجا ... تلقی کنیم. هم "اینجا" به معنی جایی که هستیم و هم "اینجا" به معنی تصوری که داریم از مقصد.

وین راه را نهایت صورت کجا توان بست ؟

کز صد هزار منزل بیش است در بدایت

بهم یاد داد و توصیه ام کرد به تقوا و من آویزه گوشم کردم.

چهار توصیه:

?- صلوات بفرست و بر او  و خاندان طاهرش سلام و درود و صلوات بفرست و دعا کن برای تعجیل در فرجش و به این صورت ظرف خودت و ظرفیتت رو زیاد کن. آقا به نبی قسم که جواب داد.ها؟!!!! امتحان کنید. صداش بزنید. بگو آقا !!! من رو دریاب !!! همین ضمیر "تو" رو با یاد اون حضرت، صدا بزنید!

?- می خواس عاقبت بخیر شی؟ پس اگه رفتی خاستگاری، سر و چشمت رو بنداز پایین و اصلا نگاه نکن تا وقتی که دلت بهت لبیک گفت تا وقتی تمام عناصر وجودت بهت لبیک نگفته صبر کن. فقط صحبت کن و گوش کن و سنگین و سبک کن و ... تا همه وجودت، یعنی سلول سلول از بدنت، لبیک سر بدن.

?- اگر توبه کردی، تونستی؟، اونجوری که بهمون، توی دین سفارش کردند که آثار توبه مشهود شد، اونوقت، حالا تبدیل شدی به آدمی که پاک. پاک ٍ پاک. مثل روز اولی که به دنیا اومدی و متولد شدی اما با این تفاوت که، عقل کامل تر و تجربه های بیشتر و بهتر داری. پس قدر و ارزش خودت رو با انجام ندادن دوباره ی چیز هایی که دین بهت توصیه کرده، بدون.

خودت رو بساز برای نبرد با نفس و اون جهاد اکبر که امام خمینی انقدر بهش سفارش کرده و بزرگان راه ها برای اون گفتند

?- تقوا

نوشته شده از اصل نوشته در وبلاگ ( قرآن من ) توسط صابر طباطبائی یزدی در آدرس http://quran19.persianblog.com  مراجعه کنید.

 


پنج شنبه 85 دی 14 , ساعت 3:7 عصر
الهی به امید تو.

ظهور نزدیک است. آنکس که همه منتظر اویند وقتی ظهور کند شرایط مردم آن زمانه
به گونه ای است که او را تائید می کنند. شاید بپرسید چرا؟ چون مردم زمانه گوش می
دهند و حقیقت جویند و با شنیدن حقیقت تائید خواهند کرد که امام زمانشان راه نور رو
داره بهشون اشاره می کنه. عقل مردم اون زمان با وجود همه نشانه هایی که از ظلمت
اون زمانه سراغ داریم، ناقص نیست. عده ای گمراهند، و عده ای دیگر منتظر واقعی.(1)


شنیده اید که مردم زمانه و نزدیک عصر ظهور، آنچنان در تباهی و فساد و فسق غوطه
ورند که انواع رابطه های نامشروع (و مانند آن) و ظلم و جنایت ها (و مانند آن) و غیره
و ... و در جهان تلالو دارد که، نگه داشتن دین در قلب و عمل کردن به آن، بسان نگه
داشتن مشتی آتش در دست است. اما مردم متقی و پرهیزکاری(حق جو - حقیقت بین -
جستجوگر - عاقل) هستند که هر کدام به نوع خود در فکر و دغدغه هایی برای مبارزه با
جور و ظلم و مستکبرین هستند. همان مردم هستند که به امام زمان خود کمک می کنند. همین
مردمند که در لحظه نواختن ندای صیحه آسمانی از امام زمان شان لبیک سر خواهند داد و
همچون مبارزین و شهیدان و جان بر کفان ِ هشت سال دفاع مقدس به سوی قبله برای یاری
امام خویش افتان و خیزان پبش می روند.


پیرو شبهه هایی درباره مسجد جمکران به گوشم خورده، اشاره می کنم که : برای اهل
خرد که گویا باز هم در جناح و گروه مخالف نیستند، می گویم، که اگر شما معتقد هستید
که امام زمان زنده و فعال، رهبری اسلام را بر عهده دارد
(2) -که با دلیل
در انتهای همین مقاله اشاره خواهیم کرد-
اگر مردم در مسجدی هر 20 دقیقه
صد ها نفر دو رکعت، دو رکعت نماز گذارند و تقدیم به پیشگاه مقدسش نمایند، همین بس
که تقدسی از نور و روشنایی و حقیقت در آنجاست که فقط چشم کسانی که فاسقند و جاهلند
و گناهکارند آن را نخواهد دید و آنها مشمول آیات ابتدایی سوره بقره هستند. که می
فرماید: کر و کور و لالند و نمی شنوند و
یا آیاتی قبل تر می فرماید: بر دل و قلب آنها مهر زده ایم و بر گوش های شان. و تا
انتهای آیه...


نور توسط چشم انسان گناهکار دیده نمی شود، همانطور که در دنیا بار ها دید و
اعتنا نکرد و نفس خود را پی گرفت، و گرفتار سنت استمهال و استدراج شد و بر نگشت و
فرصت تمام شد و حجت تمام شد. در آخرت هم در ظلمتی باقی خواهد ماند. مانند یه آدم
بینا که زیبایی دنیا را می بیند و فرض ندیدن زیبایی ها خوفی عجیب در بطنش می
اندازد. به این نکته توجه نمی کند که در بهشت هم اگر باشی و (کور باشی و کر نباشی)
و بشنوی که همه دارند سبحان الله می گویند و نبینی که نعمت ها چیست اند (؟!)، عذاب
خواهی کشید. دیگر چه رسد به جهنم و ظلمت.


(1): منتظر واقعی: در فرهنگ انتظار و مهدویت نهفته است. یعنی انتظار واقعی.
یعنی هماهنگ با پیشرفت زمانه چه علمی چه سیاسی چه فرهنگی چه مذهبی چه نظامی. و
الان زمانه، زمانه علم و ظهور دانه هایی است که توسط رهبری از گذشته به ما و من ها
گوشزد شد. و همه تلاش لازم بر حسب توانایی مان را انجام دادیم تا امام زمان خویش
را هم خوشحال کرده باشیم.


(2): امام زمان طبق دلایل قرآنی و عقلی و روایی و محکم و قابل استناد + نگاه
دقیق و هوشمندانه به تاریخ اسلام در میابیم که در پی محقق نشدن حادثه غدیر ( منبع:
سخنرانی های دکتر حسن عباسی) شیعه خود را میابد، راه را توسط عالمان دینی و زعمای
62 گانه تا به امروز پی می گیرد، تا به امروز که از لبنان و سوریه و عراق و ایران
و پاکستان و هند، در حدود 5000 کیلومتر 6 نفر سادات از سید حسن تا سید علی تا سیستانی
و ... که پرچمداران شیعه هستند، پشت استکبار جهانی را به خاک رسانده و زمین گیر
کرده اند و با شعار های "آینده زمین
نزد متّقین است" و "فقط حزب خداست که چیره گر است" برگرفته از
مطالعات قرآنی (نه فقط مطالعه) بلکه عمل، به الگویی دقیق برای جوامع دیگر، که تشنه
الگویی عدالت گرا و حق جو در میان کشور های دنیا جستجو می کنند، تبدیل می شوند.


دلیل دوم زیبا تر از بیان سیدنا الاستاد آیت الله جوادی آملی (دام ظلّه
العالی) که امیدوارم بتوان دقیق و بدون اشتباه بیان کنم. (منبع، سخنرانی شماره 21
از تفسیر سوره ابراهیم) طبق روایات محکم از پیامبر و یازده امام معصوم، همه اشاره
به این مطلب کرده اند که "امامان 12 نفرند" که مردم جهان همیشه تا قیامت
"اذا الشمس کورت" سایه امام بالای سر ایشان است. که زمین از حجت خدا
خالی نخواهند ماند. که ...


پنج شنبه 85 دی 14 , ساعت 3:7 عصر

توی نمایشگاه قرآن می گشتم دنبال کسی که گمشده اش رو پیدا کرده باشه. ازش بپرسم راه درک و لمس حضور امام زمانش توی دلش چی بوده؟ دنبال کسی بودم که حس کنم امام زمانم نه به چشمانش بلکه اون نور به قلبش ظهور کرده باشه. دنبال کسی که تمام اعضا و جوارحش منتظر نه درک حضور فیزیکی اون مقام الهیُ بلکه با خودسازی در حال مهیا کردن مقدمات باشه. 

و پیدا ش کردم چون جوینده یابنده است. هر کی نور رو دیده باشه از حرف زدنش و اعمالش میشه فهمید. آری او منتظر بود چون در حال خودسازی بود. و می دونیم که همه ما در مسیر هستیم و هیچ وقت مقصد رو نباید ... اینجا ... تلقی کنیم.

وین راه را نهایت صورت کجا توان بست

کز صد هزار منزل بیش است در بدایت

بهم یاد داد و توصیه ام کرد به تقوا و من آویزه گوشم کردم.

چهار توصیه:

?- صلوات بفرست و بر او  و خاندان طاهرش سلام و درود و صلوات بفرست و دعا کن برای تعجیل در فرجش و به این صورت ظرف خودت و ظرفیتت رو زیاد کن. آقا به نبی قسم که جواب داد...

?- اگه رفتی خاستگاری سر و چشمت رو بنداز پایین و اصلا نگاه نکن تا وقتی که دلت بهت لبیک گفت تا وقتی تمام عناصر وجودت بهت لبیک گفت . فقط صحبت کن و گوش کن و سنگین و سبک کن و ...

?- اگر توبه کردی تبدیل شدی به آدمی که پاک پاکه مثل روز اولی که به دنیا اومدی و متولد شدی اما با عقل کامل تر و تجربه های بهتر.

خودت رو بساز برای نبرد با نفس و اون جهاد اکبر که امام خمینی انقدر بهش سفارش کرده و بزرگان راه ها برای اون گفتند

?- تقوا


پنج شنبه 85 دی 14 , ساعت 3:7 عصر

تفکر اساس اسلام و شیعه
و انسانیت است. هر سه این مضامین راه صحیح انسان سازی است به ساختن نفس و تهذیب آن
منتهی می شوند. وقتی به این فکر می کنم که چه شد که من می اندیشم و سیاهی را از
سپیدی تمیز می دم فقط و فقط به این نتیجه می رسم که بخاطر توجه و مشغول کردن ذهنم
به غیر، به احادیث و حرف هایی که از رادیو و تلویزیون می شنوم می اندیشیدم. و چه
شد که رادیو تلویزیونی موجود بود که به من هدیه ای به این ارزشمندی داد؟ انقلاب. و
چه نیرویی بود که امام را واداشت تا انقلاب اسلامی باشد؟ فرهنگ واقعی و عملی و
تئوری شیعه. و این سرچشمه ناب از جائی بجز 14 معصوم نمی جوشد. و رسانا و هادی که
این علم را زنده و پویا حفظ کرده اند و امانت داری هم ایشان بوده که منجر به تغذیه
ما از آن علم ناب شده. آنها کسانی نبودند بجز امام خمینی ها و روحانیون.


و چون همه نگاه ها به
انتقاد به این قشر است و کسی توجه به این مسئله نمی کند و حتی لحظه ای با نگاه
منصف به این امر نمی اندیشد که چه قشری هستند از میان همه اقشار این مملکت که اگر
حاکم بودند، مملکت را به بیگانه نمی سپردند و یا، فکر مردم را به بت پرستی بت های
غربی معطوف نمی کردند؟ منظورم را واضح تر می گویم. ابتدا از غرب و تفکر غربی و
رفتار تازه ساخته شده غربی و ... بتی می سازند و جلوه و آب و رنگ می دهند، و سپس
برایش در میان افکار تبلیغ می کنند. بهتر است که بگویم برای تفکر فاسدی که پذیرفته
اند و خود نیز در حال سجده به بت پوچ غربی هستند، سنگ به سینه می زنند.


روحانیت، آنها تنها
کسانی هستند که با طاغوت واقعی و همان کلام معروف امام خمینی شیطان بزرگ مبارزه می
کنند.این چیزی است که من از قرآن و احادیث و چیزی که می توانم با آن بد و خوب را
تشخیص دهم و حال آنکه نتوانم معصوم باشم. اما حداقل خوب و بد را اونطوری که هستند میبینم
و نه آنطوری که خودم و نفسم دلمان می خواهد که باشیم. من اگر دلم بخواد ربا خور
باشم نمیگم چون از دید من ربا خوردن غلط نیست و چون من نمی توانم از این کار بد
اجتناب کنم پس بد است. و یا اگر شیفته فلان تفکر غربی در جنبه های روابط جنسی هستم
و شهوت من را بسیار شیرین جلوه گر می کند و من را برای پرستش خودش به سجده وادار
می کند، بگویم آن ایدئولوژی صحیح است. نه، خیلی از مردم را میبینم که راه زندگیشان
را از روی غرب انتخاب کرده اند چون یا پپدر و مادرشان بت غرب را می پرستیدند و یا
خودشان دلشان می خواهد همه فکر و ذکر و آینده خود را بر روی آن مسیر ترسیم کنند. و
چیزی را برای آینده خود رقم می زنند که نفس پلید و شیطان درونشان برای ارضای لذات
و خواسته های پوچ دنیایی به ایشان می گوید


پنج شنبه 85 دی 14 , ساعت 3:7 عصر

خدایا من که بر اعمالم و خودم
امیدی ندارم که قابل قسم خوردن و شاهد گرفتن باشد پس به قنوت قائمت بر زمین گواهی
میگیرم و قسمت می دهم به آن لحظه ای که م
ح م د تو بر سجاده به سوی تو با دعاهای
نیکو قنوت می گیرد و آن لحظه ای که امام زمانم به رکوع میرود و آن آنی که وی تشهد
و سلام میدهد و لحظه ای که از خود ایشان نقل است که هر کس برای حسین برای ابا
عبدالله بگرید و دلش بشکند و برای زینب و دردی که در اسارت و مظلومیت کشیده است
دلش بسوزد و سپس برای تعجیل در ظهور من دعا بخواند من خود برای او دعای خیر خواهم
کرد.


همین را از خدا و ولیش بر زمین
می خواهم.


پنج شنبه 85 دی 14 , ساعت 3:7 عصر
آخرین درس هایی که گرفتم از عزیز ترین و آخرین امیدم 2 تا درس بزرگ فهمیدم. که 1- ظهور 2- بت نپرستیم.
به ظهور امام زمان خیلی بیاندیشید و اون رو بعید و دور تلقی نکنید. حرف و حدیث هایی که از اینطرف و اونطورف میشنوید راجع به اینکه ظهور اون امام قائم نزدیکه رو جدی بگیرید و بهش خیلی فکر کنید. به نظرم به دو تا مطلب که باید فکر کنیم خیلی نزدیکه یکی ظهوره و دیگری مرگ.
فکر به این دو مطلب خباب حرف ها و درس ها برای آدمی که بیاندیشه و به اطرافش دقیق نگاه کنه و قرآن بخونه و دنبال نشانه و علامت باشه داره.
بت هم نسازید واسه خودتون از هیچ آدمی واسه خدا بت و شریک نسازید. و صفات خدایی رو در خدای خودتون جستجو کنید و صفات امنسانی خوب رو در بشری که به عنوان دوست برای خودتون انتخاب میکنید.
منتظر نظر هاتون و تراوشات ذهنتون از بعد از خوندن این مطلب هستم.

   1   2      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ