سفارش تبلیغ
صبا
[ و به مردى که از او خواست تا پندش دهد فرمود : ] از آنان مباش که به آخرت امیدوار است بى آنکه کارى سازد ، و به آرزوى دراز توبه را واپس اندازد . در باره دنیا چون زاهدان سخن گوید ، و در کار دنیا راه جویندگان دنیا را پوید . اگر از دنیا بدو دهند سیر نشود ، و اگر از آن بازش دارند خرسند نگردد . در سپاس آنچه بدان داده‏اند ناتوان است ، و از آنچه مانده فزونى را خواهان . از کار بد باز مى‏دارد ، و خود باز نمى‏ایستد ، و بدانچه خود نمى‏کند فرمان مى‏دهد . نیکوان را دوست مى‏دارد ، و کار او کار آنان نیست و گناهکاران را دشمن مى‏دارد ، و خود از آنان یکى است . مرگ را خوش نمى‏دارد ، چون گناهانش بسیار است و بدانچه به خاطر آن از مردن مى‏ترسد در کارست . اگر بیمار شود پیوسته در پشیمانى است ، و اگر تندرست باشد سرگرم خوشگذرانى . چون عافیت یابد به خود بالان است ، و چون گرفتار بلا شود نومید و نالان . اگر بلایى بدو رسد ، به زارى خدا را خواند ، و اگر امیدى یابد مغرور روى برگرداند . در آنچه در باره آن به گمان است ، هواى نفس خویش را به فرمان است ، و در باره آنچه یقین دارد در چیرگى بر نفس ناتوان . از کمتر گناه خود بر دیگرى ترسان است ، و بیشتر از پاداش کرده او را براى خود بیوسان . اگر بى نیاز شود سرمست گردد و مغرور ، و اگر مستمند شود مأیوس و سست و رنجور ، چون کار کند در کار کوتاه است و چون بخواهد بسیار خواه است . چون شهوت بر او دست یابد گناه را مقدّم سازد ، و توبه را واپس اندازد و چون رنجى بدو رسد از راه شرع و ملّت برون تازد . آنچه را مایه عبرت است وصف کند و خود عبرت نگیرد ، و در اندرز دادن مبالغه کند و خود اندرز نپذیرد . در گفتن ، بسیار گفتار ، و در عمل اندک کردار در آنچه ناماندنى است خود را بر دیگرى پیش دارد ، و آنچه را ماندنى است آسان شمارد . غنیمت را غرامت پندارد و غرامت را غنیمت انگارد . از مرگ بیم دارد و فرصت را وامى‏گذارد . گناه جز خود را بزرگ مى‏انگارد و بیشتر از آن را که خود کرده ، خرد به حساب مى‏آرد ، و از طاعت خود آن را بسیار مى‏داند که مانندش را از جز خود ناچیز مى‏پندارد . پس او بر مردم طعنه زند و با خود کار به ریا و خیانت کند با توانگران به بازى نشستن را دوست‏تر دارد تا با مستمندان در یاد خدا پیوستن . به سود خود بر دیگرى حکم کند و براى دیگرى به زیان خود رأى ندهد ، و دیگران را راه نماید و خود را گمراه نماید . پس فرمان او را مى‏برند و او نافرمانى مى‏کند . و حق خود را به کمال مى‏ستاند و حق دیگرى را به کمال نمى‏دهد . از مردم مى‏ترسد ، نه در راه طاعت خدا و از خدا نمى‏ترسد در راه طاعت بنده‏ها . [ و اگر در این کتاب جز این گفتار نبود ، براى اندرز بجا و حکمت رسا ، و بینایى بیننده و پند دادن نگرنده اندیشنده بس مى‏نمود . ] [نهج البلاغه]
 
پنج شنبه 85 دی 14 , ساعت 3:7 عصر
به نام خدا
السلام علیک یا بقیه الله علی الارضه
دعای زیاد برای تعجیل در ظهور امام زمان خود بخوانید تا ایمان خود را به آن حضرت در عمل نیز ثابت کنید. و اگر طبق احادیث کسی امام زمان خود را نشناسد و از دنیا برود بر ایمان عصر جاهلیت مرده است.
صابر طباطبای‍ی یزد‍ی


پنج شنبه 85 دی 14 , ساعت 3:7 عصر

آهای !!! هر کسی هستی که آرزوی دیدن امام زمانت یا آرزوی ظهورشون رو داری یه صلوات بفرست تا بگم؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد

می خوام بگم عجله نکنیم. چرا عجله؟ یه کاری کن یه جوری باش که خونه ات و کاشانه ات طوری باشه که هر لحظه در زدن اومدن گفتن امامت اومده! خونت? جوری زندگی کنی که هر لحظه آماده باشی.
دوما اینکه تو که انقدر آرزوی دیدن داری? فکرت و قلبت و زندگی ات باید منور به نور بشه. و برای این کار باید هر لحظه دلت رو آب و جارو کنی. بایدهر روز آماده تر از لحاظ علمی و معرفتی و اعتقادی بشی. هر تلاشی باید بکنی که هر لحظه ات تخصص جدیدی یاد گرفته باشی.


پنج شنبه 85 دی 14 , ساعت 2:57 عصر

منبع خیلی موثق نیست اما حرف غیر عقلانی هم نیست لطفا در صورت عدم تطابق با حرف استاد مطهری مرا آگاه کنید.

منبع من وبلاگ موضوع: تصوف و عرفان از دیدگاه استاد شهید مطهری

 مطهری: "مربوط به نیات افراد رجوع کننده است"
من اعتقاد دارم هر کسی از ظن خود شد یار من قبول نیست
باید با علم باشه
باید با شناخت باشه
و حداقل اگر در راهی قرار میگیره ایمانش رو سعی کنه قوی کنه
هر چند که از پله ها بالا نره اما در جا نزنه و سعی کنه هر روزش از دیروزش بهتر باشه

به تعبیری از من از یکی از نوشته های امام خمینی : ؛تا جایی که مقدوریم ماموریم که درست عمل کنیم؛ و تا آنجا که می توانیم از این سفره الهی برای دنیایی که مادیات دیگر ارزشی نخواهند داشت معنویات همراهمان ببریم

من اگر یک توصیه بخواهم به برادر و خواهر هایم که می خواهند دنبال تذهیب نفس و سپس زمینه برای معرفت خدا را در دلشان باز کنند داشته باشم. این است که سالی یک بار نماز و روزه ماه رمضان رو به هیچ وجه فراموش نکنند که روزنه نجات من بود و هر دو سال یک بار داستان سیاجت غرب نوار و یا سی.دی و یا کتابش را بخوانند.


<      1   2      

لیست کل یادداشت های این وبلاگ